Vyhlášková osvěta

18. 08. 2015

Náš příspěvek k informovanosti občanů Prahy 4 o chystané vyhlášce. Ať už s vyhláškou souhlasíte nebo ne, měli byste o ní alespoň vědět.

Vyhlášková osvěta

Setkávám se stále s tím, že majitelé psů vůbec netuší, že se nějaká vyhláška omezující pohyb psů v Praze chystá. Dát informaci na web a facebook Prahy 4 je přeci jen trochu málo, tyto stránky sleduje jen pár lidí. Chci proto povědomí obyvatel zvýšit prostřednictvím plakátů.

Nepopírám, že text plakátu je laděn proti-vyhláškově v souladu s postojem, který Svobodní Praha 4 k vyhlášce zaujali. Přesto účelu poslouží, neboť si ho může přečíst i ten, kdo by si vyhlášku přál. Nezlobil bych se, pokud by se vedle našich plakátů začaly objevovat i ty konkurenční. Probíhala by aspoň nějaká veřejná diskuse, namísto obvyklé praxe, kdy se o životech občanů rozhoduje potichu za zavřenými dveřmi radnic.

Ačkoliv velmi oceňuji otevřenost naší současné radnice, funguje to pouze pro ty, kteří informace aktivně vyhledávají a o dění se zajímají. A je náhoda, že se vyhláška objevila zrovna na začátku prázdnin a dva měsíce připomínkování tak běží právě v období letních dovolených, kdy mají lidé hlavu úplně někde jinde než ve víru komunálního dění?

Včera jsme vyvěsili první plakáty v parku u Krčského zámečku. Další budou následovat. Pomoct vyvěšením ve svém okolí můžete i vy, zde je zdrojové PDF pro tisk: psi-vyhlaska_plakat.pdf

Více o petici Svobodných Praha 4: http://bit.ly/1HLhAKd

Připomínky o.s. Strana Psa na webu Magistrátu: http://bit.ly/1LaxeUd