Volební reflexe

25. 10. 2017

Paramentní volby očima našeho koordinátora. Výsledek 1,56% je zklamáním, ale nevzdáváme se a pokračujeme v naší činnosti v Praze 4. Volby do obecních zastupitelstev se konají již za rok.

Volební reflexe

Vážení čtenáři, členové, příznivci, voliči i náhodní návštěvníci,

volby do poslanecké sněmovny 2017 jsou za námi. Dopadly, jak dopadly. Pro nás bohužel hůř, než jsme doufali a než jsme si přáli. Nicméně nás volilo celkem 79 229 občanů České republiky, kterým jsme stáli za to, aby nás podpořili. Všem děkujeme, protože nás svými hlasy pomohli udržet mezi relevantními politickými stranami v ČR. V parlamentu sice nejsme, jsme však aspoň první z těch, kterým se to nepovedlo. A díky 1,56 % jsme jako jediní z neparlamentních dosáhli na příspěvek za hlasy. Hlasy vás voličů tedy nebyly vyhozené – každý z nich nám přinesl 100 Kč, které využijeme na další činnost.

Nyní samozřejmě probíhají interní diskuse o výsledku, hodnocení pro a proti, dobrých a špatných kroků v kampani a hledá se cesta, jak pokračovat. Čekají nás volby nového předsedy a čtyř místopředsedů, jelikož stávající předsednictvo odstoupilo ihned po volbách jak pod dojmem výsledků, tak proto, že to tak říkají naše stanovy. Nyní se pomalu generují kandidáti, staří i noví. Jasno o novém složení předsednictva, které volíme v interní elektronické volbě všech členů, bude na konci listopadu, mnohé zřejmě napoví náš celostátní sněm v sobotu 11.11.

V krajském sdružení Praha, ani zde Praze 4 se v tuto chvíli nic nemění. V Praze byl volební výsledek 2,1 %, což bylo výrazně nejvíc z celé republiky. Alespoň drobné vítězství, byť jsme všichni čekali mnohem víc. Naše Praha 4 přispěla 1 322 hlasy (2,08 %), což je více než desetina celopražského zisku. Vážím si této podpory a budu se ji v pozici koordinátora pobočky snažit co nejlépe využít pro úspěch Svobodných v komunálních volbách 2018. Ty se kvapem blíží, čekají nás za necelý rok.

Přípravu na tyto volby jsme zahájili v podstatě okamžitě. Připravujeme program a nejrůznější aktivity jako jsou naše tradiční úklidy veřejných prostranství. Samozřejmostí je také sledování dění na radnici – nejbližší větší akcí je jednání zastupitelstva ve středu 8. listopadu.

Hledáme také aktivní zájemce o místní dění, kteří by nám s přípravou voleb pomohli, a stali se třeba za rok našimi kandidáty. Pokud máte zájem, ozvěte se mi na seckar@svobodni.cz.

Co je nového, můžete sledovat zde na webu nebo na našem facebooku. Vše důležité se jednoduše a rychle dozvíte v našich newsletterech. Zaregistrovat se lze jednoduše ZDE. Můžete o nich říct i vašim příbuzným a přátelům, ať jsou stejně jako vy v obraze.

 

s pozdravem,

Alois Sečkár