Velký úklid v Michelském lese

04. 04. 2017

Jako každý rok na jaře, i letos Svobodní uklízejí Prahu 4. Tentokrát uklízíme v Michelském lese. Sraz je v sobotu 8. dubna 2017 ve 14 hodin u rybníka Labuť (MHD "U Labutě", https://mapy.cz/s/1ub1v).

Velký úklid v Michelském lese

V sobotu 27. září 2014 jsme uspořádali náš první velký úklid a bylo to právě v Michelském lese, v místech, kde se sejdeme i tentokrát. Od té doby proteklo blízkým Kunratickým potokem hodně vody, bylo odhozeno spousta odpadků a mnoho z nich opět sebráno. My sami jsme uspořádali pět dalších akcí. Při sedmém pokračování se vracíme tam, kde jsme před časem začali. Začínáme v sobotu 8. dubna ve 14:00, konec očekáváme po 17. hodině, kdy už budou všichni dostatečně unavení a přistavený kontejner dostatečně naplněný.

Jako vždy jsou pro příchozí dobrovolníky přichystány úklidové pomůcky a malé občerstvení. Kontejner opět přislíbila zajistit MČ Praha 4 a my za to představitelům radnice děkujeme, protože jak jsme se v minulosti přesvědčili, je to poměrně velká položka v rozpočtu akce. Náš úklid probíhá zároveň v termínu a v rámci celorepublikové iniciativy "Ukliďme Česko".

Kdybychom nemohli najít dost odpadků přímo v lese, určitě se jich válí dost podél Vídeňské a v okolí zastávek MHD "Nemocnice Krč". Ještě se nám každopádně nestalo, že bychom přistavený kontejner hravě nenaplnili. Těch, kteří neváhají své okolí znečišťovat, je bohužel stále víc než dobrovolníků, kteří to po nich uklízí. Ale nevzdáváme se.

Zastavte se třeba jen na chvíli na kus řeči při odpolední procházce do lesa, rádi vás uvidíme. Budeme se těšit a přejeme si, aby nám dobře vyšlo počasí. Zatím nám byl svatý Petr vždycky příznivě nakloněn, snad letos neporuší svou tradici.

Podívejte se na mapu, abychom se správně našli:

Akce na webu Ukliďme Česko: http://www.uklidmecesko.cz/event/13894
Akce na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1123474337775922

Historie našich úklidů:
http://praha4.svobodni.cz/clanky/jak-se-uklizelo-zalesi
http://praha4.svobodni.cz/clanky/pomohli-jste-uklidit-krc
http://praha4.svobodni.cz/clanky/velky-listopadovy-svobodny-uklid
http://praha4.svobodni.cz/clanky/veni-vidi-uklidi
http://praha4.svobodni.cz/clanky/velky-uklid-habrov
http://praha4.svobodni.cz/clanky/svobodni-uklizeli-prahu-4

Plakát akce: