Úklid ve Velkém háji

06. 07. 2018

S čím radnice nedokázala pohnout tři měsíce, jsme my dnes zvládli za hodinu.

[Fotogalerie]

Úklid ve Velkém háji

Včera jsem si byl zaběhat. Zvolil jsem trasu, která vede přes Velký háj v Krči. Přitom jsem si nemohl nevšimnout neuvěřitelného nepořádku kolem odpadkových košů, které jsou umístěny podél hlavní cesty v části lesa, který patří hlavnímu městu Praze.

Že přestalo fungovat pravidelných vyvážení zdejších košů vím už od dubna a už tehdy jsem psal na radnici Prahy 4 s žádostí o řešení. Bohužel zjevně málo důrazně, neboť se od té doby nestalo nic, zatímco do lesa přibylo množství odpadků válejících se všude kolem. A to navzdory snahám mnoha místních obyvatel, kteří se příležitostně snaží neustále se objevující svinčík průběžně uklízet. Přeplněné koše však tomuto úsilí příliš nepomáhají.

S povzdechem, jak v Praze přestávají fungovat základní činnosti a naše Čtyřka se pomalu mění ve smetiště, by tento článek mohl skončit. Jenže to by nikomu nepomohlo. Místo toho jsem tedy raději připravil rychlou úklidovou akci.

Vyrazili jsme na ni dnes v devět ráno – já a koordinátor pobočky Martin Pucherna. Sběrem volně ležících odpadků v okolí nás podpořila ještě moje máma Hana Sečkárová. Celé nám to trvalo jen něco přes hodinu – pět košů je vysypaných a jejich okolí uklizené, odpadky v igelitových pytlích odnošené na kraj lesa, kde je snad zvládne odvézt městská úklidová služba.

Po dnešku to tedy ve Velkém háji vypadá o dost lépe - podívejte se na fotky z místa činu. Na jak dlouho? To je otázka.