Transparence s ručením omezeným

14. 05. 2015

Na včerejším jednání Zastupitelstva MČ Praha 4 se náš člen Jaroslav Marsa ptal radních, kdy bude na webu rozklikávací rozpočet s aktuálními údaji.

Transparence s ručením omezeným

Od konce září 2014 se Praha 4 na svém webu chlubí transparentním tzv. "rozklikávacím" rozpočtem. Souhlasíme s tehdejším starostou, že se tímto krokem posiluje informovanost občanů a tím i důvěra ve vedení městské části. Ostatně podobné systémy fungují v celé řadě obcí a je to jenom dobře.

Bohužel v případě Prahy 4 zůstala informovanost někde na půl cesty. Poslední data o plnění, která v aplikaci nyní najdete, jsou aktuální k 30. červnu 2014. Pro rok 2015 tam dokonce ještě ani není nahrán schválený rozpočet. Občané jsou tak měsíc a půl po schválení stále odkázáni na zcela nepřehledný soubor, který je přílohou usnesení zastupitelstva o rozpočtu.

Na jednání Zastupitelstva MČ Praha 4 dne 13. května 2015 jsme se tedy ústy našeho člena Jaroslava Marsy zeptali, jak to s rozklikávacím rozpočtem bude. Rada má nyní povinnost do 60 dnů písemně odpovědět. O výsledku budeme informovat.