Sousedský úklid v Michli

10. 09. 2017

Alois Sečkár informuje o dnešním úklidu v Michli, kterého se Svobodní Praha 4 účastnili.

Sousedský úklid v Michli

S několika kolegy jsme dnes vyrazili na pomoc sousedskému úklidu do Michle. Tentokrát to nebyla velká akce pod hlavičkou Svobodných, jinak ale vše probíhalo jako obyčejně – Praha 4 dodala na naši žádost kontejner a novou várku úklidových pomůcek, my přidali občerstvení a zázemí, dnes i s party stanem Martina Pucherny, aby nám do kávy, čaje, sušenek a vynikajícího moučníku od příznivkyně Anny Paulíny nepršelo. Michelští si přivezli kolečka a další pracovní nástroje. Dělba práce jak má být.

Počasí se od rána příliš netvářilo, nakonec nás však příroda nechala v klidu pracovat. Tam nahoře prostě vždycky nějak poznají, že jde o dobrou věc a nebeské kohoutky včas utáhnou.

Dorazila čtveřice Svobodných (Tomáš Brotánek, Mojmír Mikuláš, Martin Pucherna a já) a sedm statečných místních vedených paní Evou Benešovou. Jako obvykle nebyla nouze o materiál pro sběr. Přestože jsme se pohybovali na malé ploše (vzdušnou čarou max. 300 metrů z konce ulice Ohradní skrz krátkou strž vedle železniční trati, ze které se člověk vyškrábe do ulice Na Záhonech), byl kontejner zanedlouho solidně zaplněn. K volně ležícím předmětům se přidala i spousta koleček se zeminou beznadějně smísenou s odpadky. Michelští sousedé také pořádně prohrabali a prosekali cestu, aby se jim lépe chodilo.

Začínalo se ve dvě, krátce po čtvrté začalo poprchávat, ale hlavní díl práce byl za námi, takže jsme mohli po závěrečné společné fotografii akci v klidu a s pocitem dobře odvedené práce rozpustit. Snad jsme se neviděli naposled, rádi přijedeme pomoct dobré věci znovu.

Fotografie z akce naleznete ZDE a ZDE.

A co vy? Máte ve svém okolí také zelená místa, která hyzdí odpadky? Chtěli byste s tím něco udělat, ale nevíte, jak na to? Dejte nám vědět. Pomůžeme i vám. Napište na seckar@svobodni.cz nebo se s námi spojte přes naše Facebookové stránky.

#muzeme mít čistou Prahu 4