Podporujeme Evu Michalákovou

05. 11. 2014

Svobodní Praha 4 vyjadřují podporu paní Evě Michalákové bojující za své dva syny v Norsku a žádají veřejnost o pomoc.

Podporujeme Evu Michalákovou

Většina lidí měla včera poprvé možnost seznámit se s případem Evy Michalákové a jejích dvou synů, které jí na základě vymyšleného obvinění odebrala norská sociálka. Případ popisovaly novinové články a televizní reportáže ze včerejší demonstrace na její podporu. Paní Eva o své děti, které jsou nepochopitelně drženy v oddělených pěstounských rodinách a kontakt s matkou jim takřka není umožněn, bojuje už déle než tři roky. Nyní ale hrozí, že jí budou odebrána rodičovská práva a nerovný souboj občana proti státnímu molochu (navíc cizímu) bude ještě obtížnější.

S případem pomáhá řada lidí, mezi jinými právník Pavel Hasenkopf a poslankyně TOP 09 Jitka Chalánková. Už v červnu proběhla v poslanecké sněmovně interpelace na toto téma, vláda se však vykrucovala a v celé věci nepodnikla zhola nic. Nepomohla ani stížnost k soudu pro lidská práva ve Štrasburku, zákonné možnosti prý stále ještě nejsou vyčerpané. Ale místo toho, aby české úřady splnily svůj úkol a snažily se paní Michalákové pomoci, alibisticky se za tento výrok soudu schovávají.

Čas se ale krátí. Podle všeho hrozí, že bude Eva Michaláková 18. listopadu zbavena rodičovských práv, čímž by se oba kluci „uvolnili“ k adopci v Norsku. Už nyní je obtížné se sociální službou Barnevern bojovat (z existenčních důvodů se toho totiž bojí i většina norských právníků), poté to bude takřka nemožné, navíc po určité době už možná nebude ani za co bojovat, protože cíleně rozbíjené pouto se skutečnou matkou u dětí zmizí. Náš stát musí začít jednat, aby tuto rodinnou tragédii nedopustil. A úkolem nás, svobodných občanů této země, je přinutit úřady, aby své závazky, které vůči nám mají, akceptovaly a splnily. V cestovním pase se na první straně píše, že jeho nositel je pod ochranou České republiky. Vyzýváme Českou republiku, aby tomuto svému slibu dostála a Evu Michalákovou a její rodinu ochránila.

Celá řada členů a příznivců Svobodných se do podpory a medializace případu zapojuje. Svobodní Praha 4 nejsou výjimkou. Svoje podpisy jsme přiložili pod petici, která vyzývá vládu a jmenovitě Ministerstvo zahraničních věcí k jednání, řada z nás se včera osobně zúčastnila demonstrace.

Chcete-li pomoct i vy, do 15. listopadu je možné podepisovat petici (archy ke stažení ZDE). Krom toho se zkuste obrátit na autority ve vašem okolí – na vaše poslance, senátory, zastupitele, na naši vládu anebo třeba na velvyslanectví Norska v ČR. Pište jim, ať vědí, že tato záležitost není lidem lhostejná a že ji budou muset začít řešit. Případně informace o případu alespoň sdílejte, ať se o něm dozví co nejvíc dalších lidí. Každá maličkost se počítá. Malá síla jednotlivců se nasčítá, stačí nebýt lhostejný.

Svobodní lidé nesmějí být lhostejní!

 

Případ Evy Michalákové

Rozhovor: http://www.reflex.cz/clanek/komentare/60092/lide-v-petici-zadaji-ceske-deti-zpet-z-norska-do-ceske-republiky.html

Další informace: http://www.kdejemojedite.cz/?cat=6

Facebook: https://www.facebook.com/CeskoVratmeDetiRodicum