Petice za volný pohyb psů

12. 08. 2015

Tímto vyhlašujeme petici za volný pohyb psů na celém území Prahy 4, která reaguje na chystanou novou vyhlášku. S povinným vodítkem pro všechny psy na většině území města zásadně nesouhlasíme.

Petice za volný pohyb psů

Peticí reagujeme na výzvu MČ Praha 4, aby obyvatelé Prahy 4 posílali návrhy na území pro volný pohyb psů. V textu naší petice navrhujeme následující vymezení takového území:

„Celé území městské části Praha 4 s výjimkou zvlášť vyznačených lokalit s odůvodněným omezeným či zakázaným vstupem psů.“

Zavádění plošné vyhlášky regulující pohyb psů v Praze všeobecně považujeme za špatný krok, za neúctu k principu presumpce neviny a za projev snahy opět kontrolovat a usměrňovat lidské životy namísto podpory svobodné vůle a individuální odpovědnosti slibované po roce 1989.

O důvodech, proč vyhlášku regulující pohyb psů v Praze odmítáme, a co navrhujeme místo stávající podoby, se můžete více dočíst v tomto článku.

 

Zde je k dispozici petiční arch ke stažení a vytištění:

petice_volny_pohyb_psu.pdf

Vyplněný jej pak můžete zaslat poštou na adresu:

Matek 338/5, 140 00 Praha 4.

 

Alternativně můžete napsat email na seckar@svobodni.cz nebo zavolat na telefon 721 302 700, domluvíme se a doneseme petici až k vám.

 

EDIT:

Přidáváme možnost, jak podpořit boj proti vyhlášce na stránkách Magistrátu. Je třeba do konce srpna sehnat 1000 souhlasů s připomínkou, aby se ji na Magistrátu zabývali. Zde je jedna taková, která má šanci toho počtu dosáhnout. Pokud můžete, podpořte ji, prosím. Stačí uvést jméno a email, nic dalšího.