O korupci a čistém stole

11. 08. 2014

Lídr volebního obvodu č. 2 Tomáš Vochozka se poodhaluje před veřejností. Otevřenost především.

O korupci a čistém stole

Jak je již patrné, byl jsem kolegy přesvědčen, abych kandidoval do obecních voleb. Je to moje premiéra a musím říci, že vůbec netuším, jak na to. Například dnes jsem přemýšlel o tom, abych se nenechal chytit do nějaké pasti. Znáte to. Dvakrát měř, jednou řež!

Prostě a jednoduše chci mít čistý stůl, aby mě nebylo za co kritizovat. V této souvislosti jsem zapřemýšlel nad domem, ve kterém žiji. Jedná se o rodinný domek, který patří mé rodině a v němž jsem zčásti vyrostl. Před pár lety mi byl svěřen do péče a od té doby tu bydlím. Jsem tu holt zvyklý. Znám tu sousedy, oni mě. Občas prohodíme pár slov, či si zajdeme na pivo. Taková vesnická idylka.

Nicméně v souvislosti s tím, že kandiduji ve volbách, jsem si uvědomil, že se trochu moje situace mění. Jelikož hodlám být transparentní a nemíním nechat opozičním kandidátům prostor pro kritiku, rozhodl jsem se, že svoje voliče o tom musím informovat. Současně si myslím, že takovou aktivitu by měli ukázat i ostatní kandidáti kandidující za ostatní strany. Volič má být informovaný i o majetkových poměrech kandidátů.