Návrh k vylepšení podoby časopisu Tučňák

28. 01. 2015

Odpovědi zastupitelů v únorovém čísle předznamenávají změny, které v časopise naší městské části nastanou. Zde je návrh, jak na stránky transparentně umožňit proniknout i názorům veřejnosti.

Návrh k vylepšení podoby časopisu Tučňák

Vážení,

v únorovém čísle Tučňáku jsem si v rubrice „Ptáme se zastupitelů“ pročetl názory ohledně možné nové podoby časopisu. Beru to tak, že k nějakým změnám brzy dojde, proto bych si dovolil přispět se svým pohledem a vizí. Doufám, že názory (politické) veřejnosti jsou také vítány.

Pokud už Tučňák za finanční podpory Prahy 4 vycházet musí, měli bychom se ujistit, že slouží skutečně všem, a to nejen v tom smyslu, že si ho všichni mohou přečíst, ale že také všichni dostanou prostor na jeho stránkách. Zejména možnost vyjádřit veřejně své názory a připomínky samotnými občany v současné koncepci chybí.

Je mi jasné, že při sebelepší vůli není možné otisknout vše, co do redakce přijde. Mám nicméně v hlavě způsob, jak dát šanci všem a nechat opět samotné občany rozhodnout, co má být nakonec vytištěno.

Představuji si webovou sekci v rámci stránek Prahy 4, v níž bude redakce zveřejňovat opravdu všechny alespoň trochu smysluplné články a dopisy, které elektronicky či poštou dorazí. U každého takto zveřejněného příspěvku bude umožněno hlasování a ty z nich, které budou mít v době uzávěrky nejvíc hlasů, postoupí do textové podoby. Mohlo by to být například 5 nejlepších v daném měsíci a nechť je z kapacitních důvodů omezen maximální počet slov, aby bylo jisté, že se vždy vejdou na jednu dvoustranu, která by názorům veřejnosti byla vyhrazena.

Tolik v krátkosti můj návrh, který mi přijde poměrně jednoduchý a zároveň naprosto dostatečně vstřícný k občanům. Obličeje politiků, jež zařídili ten či onen projekt, mohou být v časopise i nadále, proto byli koneckonců voleni, aby něco zařizovali. Dejme však zároveň šanci vyjádřit se lidem, třeba i kriticky.

Budu rád za jakékoliv připomínky ke svému nápadu, považuji ho za první krok na cestě k tvorbě výsledného systému. Bude-li o něj alespoň trochu zájem, rád bych se sešel s osobami kompetentními v této věci a hledal společně ideální řešení.


S pozdravem,


Bc. Alois Sečkár
Koordinátor pobočky Svobodných Praha 4