Ještě k parkovacím zónám v Praze 4

22. 09. 2017

Vedení naší městské části požádalo koncem srpna magistrát o přípravu zavedení parkovacích zón v části Prahy 4. Nápad kriticky hodnotí náš člen Milan Štefl.

Ještě k parkovacím zónám v Praze 4

Naši páni konšelé poníženě požádali vrchnost (tedy Magistrát) o zavedení parkovacích zón v Praze 4. Dokonce to zelený pan starosta Štěpánek spolu s nezávislým panem Zichou považují za dobrou zprávu pro občany.

Asi bych dokázal pochopit, že se zavedou parkovací zóny v okolí stanic metra, některých tramvajových linek, zdravotnických zařízení a úřadů. Proč ale budou centrální plánovači a sociální inženýři nechávat malovat barevné čáry na silnice v čistě rezidenčních čtvrtích?

Bydlím v okolí Jezerky. Má zkušenost zde je taková, že přes den jsou ulice ze třetiny prázdné, protože obyvatelé okolních domů vyrazili za živobytím, zatímco navečer zde téměř nelze zaparkovat. Až se ulice pomalují, ubyde odhadem desetina parkovacích míst, neboť parkovací zóny budou muset respektovat zákonné podmínky pro parkování, které dnes mnoho lidí nedodržovalo a četnictvo tiše tolerovalo.

Suma sumárum: proběhne regulace, o kterou nikdo nestojí, která sníží počet parkovacích stání, možnost zaparkovat nám stejně nikdo nezaručí, zato budeme muset platit. Každého majitele automobilu bude tato legrace stát 1.200,- Kč ročně. Nedej přírodo, pokud máte svůj vůz registrován jako podnikající osoba, pak budete za svou opovážlivost dodatečně zdaněni dalšími 24 tisíci korunami každý rok.

Páni radní, co bychom si bez vás počali! Nebýt vás, ani bychom nevěděli, že máme nějaký problém. Přesněji řečeno, problémů je zde dost, ale jiných. Namátkou třeba věčně plné kontejnery na tříděný odpad, zoufalé služby Ústavu sociálních služeb pro seniory či stav chodníků a silnic. Ano, přesně těch děravých silnic, na které se chystáte namalovat ty vaše krásné barevné čáry.