Je cosi shnilého v divadle Branickém

14. 09. 2017

Podle zpráv ze zastupitelstva dluží Branické divadlo několik set tisíc hercům. Detaily jsou zatím nejasné, ale vypadá to na další ostudu.

Je cosi shnilého v divadle Branickém

Na včerejším zastupitelstvu MČ Praha 4 se během pravidelných interpelací občanů objevila závažná informace. Vystoupil zástupce herců z Branického divadla (jméno bohužel zaniklo vlivem špatné akustiky v sále) a přednesl stížnost, podle které jim vedení dluží 680 tisíc korun. Sporná situace zřejmě zamíří k soudu, pokud Praha 4 rychle něco nevymyslí.

Krátce se vyjádřila paní radní pro kulturu Gjuričová a z její odpovědi se zdálo, že o situaci ví, a že také z vedení Branického divadla není nijak zvlášť nadšená. Pan opoziční zastupitel Hroza, člen komise pro kulturu, následně žádal operativní zařazení bodu s informacemi o situaci na pořad jednání, ale nebylo mu vyhověno.

Každopádně je to další podivnost v příběhu divadla rekonstruovaného za peníze městské části, jehož pronájem následně provázely tajnosti vedení a spory vládnoucí koalice s opozicí. Nový nájemce byl loni s patřičnou pompou uveden, dostal krom opraveného divadla i další štědré granty z peněz MČ na provoz a nyní má být výsledkem dluh několika známým hereckým jménům? Doufejme, že má celá věc logické vysvětlení…