Jak se uklízelo u Labutě

09. 04. 2017

Již po sedmé vyrazili Svobodní uklízet Prahu 4. V sobotu 8. dubna jsme s pomocí dobrovolníků udělali pořádek v Michelském lese v okolí rybníka Labuť.
[Fotogalerie | Video]

Jak se uklízelo u Labutě

Když Svobodní uklízejí Prahu 4, tak je vždycky hezky. Tradice nebyla porušena ani v sobotu 8. dubna odpoledne, když začal Velký úklid Michelského lesa u rybníka Labuť v Krči. Sice byly znát stopy pátečního deště, ale počasí nemohlo nikoho odradit.

První dobrovolníci také začali přicházet ještě dříve, než jsme stihli pořádně rozbít náš základní tábor. Dorazili jak naši členové, tak zájemci registrovaní přes web Ukliďme Česko, i lidé, které oslovily naše plakáty v okolí, ačkoliv jich někdo většinu úspěšně strhal (zřejmě si chtěl vyzkoušet úklid ještě předtím, než doopravdy začne).

Pak už to šlo jako obvykle ráz na ráz – každý nafasoval rukavice a pytle a vyrazil na odpadky. Úlovky plnily přistavený kontejner a za tři hodiny jsme měli hotovo. Svobodných nejen z Prahy 4 se nás na místě prostřídalo deset, dobrovolníků z řad veřejnosti zhruba stejně. Na to, že zájemci o úklid mohli vyrazit na desítky jiných souběžně konaných akcí po celé Praze, je to jednoznačně úspěch. A všem patří velký dík za mimořádné úsilí, s jakým se zapojili.

Úspěchem skončil jako vždy i samotný hon na odpadky. Jako vždy jsme se obávali, že v okolí nebude co sbírat a vymýšleli náhradní varianty, kam vyrazit (ve hře bylo okolí autobusové zastávky Nemocnice Krč). A jako vždy se však obavy ukázaly liché, odpadků bylo dost a ještě zbylo (a u nemocnice budeme muset uklidit jindy). Jediné, co nám tentokrát chybí, je závěrečné společné foto u plného kontejneru. Ale uklidit u Labutě se povedlo, a to je to hlavní.

Už začínáme spřádat plány na další podobnou akci. Sledujte náš newsletter, kde se včas dozvíte podrobnosti.