Deštivá a větrná akce Daně 2015

31. 03. 2015

Pravidelně koncem března s koncem lhůty pro podání daňového přiznání za uplynulý rok pořádají Svobodní akci „Daně“. Letos nebyla předpověď příznivá a realita dopadla ještě hůř. Nevzdali jsme se zcela, avšak odešli jsme počasím poraženi.

Deštivá a větrná akce Daně 2015

Svobodní Praha 4 pochopitelně akci před „svůj“ finanční úřad na Pankráci přišli podpořit. Přes drobné zmatky s doručením byly letos připraveny krásné materiály, zejména noviny ke čtení.

Jenže od rána pršelo a krátce před otevřením úřadu dokonce i sněžilo. Na odbyt tak šly povětšinou čokolády „pro lepší náladu“, kterých jsme rozdali zhruba 500. Horší to bylo s novinami a petičními archy. Ty musely krom krátkého intermezza bez deště po deváté hodině zůstat ukryté ve stolku a podpisů se sešlo jen pár.

Ani lidem nebylo logicky příliš do řeči. Čokoláda přišla vhod, ale spíše byla sháňka po kafi nebo grogu, jedna žádost byla kupodivu o klobásy. Nová posila Prahy 4 Vojtěch Votoček se vybavil bytelným deštníkem a byl tak schopen distribuovat i nějaké ty noviny. Druhý deštník naproti tomu nevydržel v poledne nápor větru.

Krátce potom začal vítr zvládat i náš stolek, a když se přihnala nebývale silná přeháňka a stolek se vydal na výlet pod nohy čekajících, rozhodli jsme se akci po čtyřech hodinách předčasně ukončit. Následně nás v teplech domovů střídavě mrzela naše malověrnost, když vysvitlo sluníčko, a těšila prozíravost, když se znovu spustil déšť a fičel vítr.

Snad jsme zvládli alespoň pár lidí oslovit a zaujmout, ačkoliv jim zřejmě z dnešního dne utkvějí v paměti spíš jiné, méně pozitivní dojmy. Zbylé Svobodné noviny budeme rozdávat zítra ráno na metru Kačerov.