Céčka

16. 02. 2018

Nový koordinátor naší pobočky Martin Pucherna glosuje tristní stav stanic metra C.

Céčka

Jsem narozen stejně jako naše metro v roce 1975 a tak společně stárneme. Kéž bych prožíval jen závan nostalgie z reálného socialismu a vzpomínal na dobu minulou. To, co doopravdy prožívám je bolest, kam až to došlo. Děsí mne pohled na současný stav stanic na trase C.

Metro Budějovická zmrzačené do havarijního stavu, začalo to rozpadem venkovního schodiště a nyní už definitivně padá strop a podhledy. Radnici městské části na dohled metro chátrá pod okny. Přesto ji nemohu vinit z nečinnosti, na věc několikráte upozorňovala. Svůj podíl viny nese především magistrát a Dopravní podnik hlavního města. Těžko uvěřit výmluvám na složité vlastnické vztahy, že významné bance – navíc na adrese jejího sídla, nebo prosperujícímu obchodnímu domu, bude tato situace úplně lhostejná.

O to víc mne překvapuje stav metra Kačerov, kde jsou vlastnické vztahy jasné a podhledy už také vypadávají cestujícím lidem na hlavy. Lávka neviděla barvu, krom sprejerů, od Husáka a pomalu koroduje a uhnívá. Celý dojem podtrhuje špinavá kašna, odpadky a sem tam louže močoviny na chodníku. Nevadí mi ten normalizační styl budov, ale ta totální absence údržby. Špína a nápisy jako v ghettu, stav nedůstojný významu této stanice nejen pro občany Prahy 4.

Chci jen připomenout, že magistrát Dopravní podnik každoročně štědře dotuje a tudíš má svoji páku. Těžko se vymlouvat na kompetence, čas běží a statisíce cestujících denně trpí…