Byrokratické kolečko 2017

17. 10. 2017

Ohlédnutí za naší zábavně-soutěžní akcí v Michelském lese z víkendu 14. a 15. října. Podívejte se na fotografie.

Byrokratické kolečko 2017

O víkendu 14. a 15. října bylo dětské hřiště v Michelském lese mezi Krčí a Roztyly po oba dva dny svědkem soubojů malých závodníků s naší překážkovou dráhou jménem "Byrokratické kolečko". Nebyla dlouhá ani přespříliš složitá, ale na zabavení posloužila skvěle. Mnohé děti se jí nemohly nabažit a běžely hned několikrát.

Nakonec jsme měli 67 účastníků a absolutní vítězka, desetiletá Klaudie Gessnerová ji pokořila za 17,34 vteřin. Vítězem nad byrokracií byl ale každý, kdo doběhl do cíle s Úřední listinou, pro kterou byl na trasu vyslán. Pro každého běžce a běžkyni tak v cíli čekal diplom, sladká odměna, možnost vybrat si na památku malou hračku a nakonec fotka s diplomem. Ostatně poměřovat výkony přímo na místě stejně nebylo možné. Chtěli jsme, aby se mohl zúčastnit každý kdykoliv (a klidně opakovaně), takže časy přibývaly postupně a celkové pořadí vzniklo až zpětně za celý víkend.

Celkové pořadí jednak absolutně podle dosažených časů bez rozdílu věku a vedle toho také rozdělené podle věku na kategorie U5, U7, U9, U12 a 12+ naleznete zde: byrokraticke-kolecko-2017_vysledky.pdf

Jako doplňkovou aktivitu jsme nabízeli možnost hodu na terč. Házelo se šipkami a terče tvořily nafouknuté balonky. Každý měl tři pokusy a komu se podařilo nějaký prasknout, získal rovněž nárok na odměnu. Poslední atrakcí, která nakonec měla možná největší ohlas, byl poník, který veden svou majitelkou neúnavně vozil děti po svém vlastním kolečku okolo louky.

Kdo měl žízeň, mohl od nás nafasovat vodu. Nebo třeba balonek na hraní či gumový náramek pro parádu. Na odbyt šly tradičně tužky. A když už se někdo zastavil, ať už z vlastní zvědavosti nebo protože jeho ratolesti soutěžily, měl možnost podívat se i na něco o nás.

Mohli byste si říkat, že politika do lesa nepatří, ale reakce na naše působení byly veskrze pozitivní. Pokud byl někdo nespokojen, nechal si to pro sebe, a my naopak měli možnost vést mnoho příjemných rozhovorů. Nutno dodat, že se po oba dva dny fantasticky vydařilo počasí. Kdyby nám do toho pršelo a byla zima, úspěch by byl jistě menší. Všechno však vyšlo nad očekávání dobře.

Přes zimu se zamyslíme, jak pro příště akci ještě vylepšit, a na jaře ji zopakujeme. Chceme, aby se z Byrokratického kolečka stane stejně pěkná tradice, jako z našich pravidelných jarních a podzimních úklidů.

Na závěr se ještě podívejte na několik fotografií v GALERII.

 

P.S.: Nepodařilo se nám bohužel kontaktovat pana Feheva a pana Fabera, abychom jim mohli zaslat slíbené výsledky a fotografie. Námi zapsané emaily neexistují. Na dálku se jim omlouváme a pokud si to přečtou, prosíme je, aby nás kontaktovali na emailové adrese seckar@svobodni.cz